Jak wygląda praca w Software House?

IT jest chłonnym rynkiem pracy, który chętnie przyjmuje zarówno ekspertów, jak i początkujących z dużą motywacją do przyswajania nowych wiedzy. Osoby, które łączą wiedzę techniczną i kreatywne podejście do rozwiązywania trudności, mogą z łatwością odnaleźć się właśnie w Software house – czyli jak sama nazwa mówi w firmie skupiającej się na tworzeniu oprogramowania. Strony internetowe, wdrożenia sklepów, platformy B2B, aplikacje mobilnych, aplikacje blokchain to tylko promil tego co może Cię spotkać w firmie o takim profilu.

Zalety branży IT

Na temat pracy w agencji interaktywnej lub Software House’ie krąży pełno opinii i mitów, zwłaszcza dotyczących warunków pracy. Bez wątpienia jednak są to nowoczesne firmy, które dbają o swoich pracowników. Wiele z nich wychodzi poza podstawowe zapewnienie wygody pracownika i oferuje różne benefity pozapłacowe np. karty multisport czy prywatne ubezpieczenie medyczne.

Ogromną zaletą pracy w tego typu przedsiębiorstwach jest wyjątkowa, luźna atmosfera. Bardzo rzadko spotyka się firmy IT, w których pracownik zmuszony jest do przestrzegania tzw. “dress code”. Pracodawcy zdają sobie sprawę, że zadowolony pracownik i zintegrowany zespół odnosi najlepsze wyniki, dlatego dbają o samopoczucie zatrudnionych osób, wydzielająć wewnątrz firmy sterfy odpoczynku.

Od Junior do Senior Developera

Wiele osób, które chcą zacząć pracę w Software house’ie, obawia się trudnego początku. Jednak rosnące zapotrzebowanie na pracownika na rynku IT spowodawało, że firmy coraz chętniej przyjmują także junior devloperów – czyli osoby, które posiadają już pewną wiedzę i umiejętności, jednak nie posiadają dużego doświadczenia na rynku pracy.
Nawet osobom na poczatku swojej kariery zawodowej, firmy oferują atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz duże możlowości rozwoju, w szczególności w porównaniu do innych branż.

Agencje interaktywne są doskonałym miejscem dla osób, które lubią się rozwijać i nie boją się wyzwań. Często można w nich nauczyć się zawodu praktycznie od zera. Jednocześnie oferują możliwość awansu i różne opcje ukierunkowania swojej ścieżki:

• Frontend Developer
• Backend Developer
• Fullstack Developer
• Quality Assurance / Tester
• Project Manager
• UX / UI designer
• Architekt oprogramowania

Praca w Advox

W naszej agencji staramy się, żeby praca nie polegała na odhaczeniu 8 godzin przed komputerem. Dbamy o samopoczucie naszych pracowników poprzez zapewnienie świeżych owoców, cotygodniowych odwiedzin masażysty czy możliwość skorzystania z karty Multisport oraz prywatnego ubezpieczenia medycznego. Trenujcie ciężko, bo pod koniec każdego tygodnia każdy z nas ma okazję uzupełnić utracone kalorie – Pizza Friday to jeden z tych dni kiedy nie musisz pamiętać o zabieraniu jedzenia z domu. Jeśli mówimy już o przyjmnościach, pamiętamy także o urodzinach naszych pracowników, które ochoczo razem świętujemy. Zdmuchnięcie świeczek? Obowiązkowe!

Jak widać, praca w IT to nie tylko siedzenie za biurkiem. Frontend czy backend developer, junior czy senior – niezależnie od posady, dbamy o naszych pracowników oraz ich samopoczucie i dążymy do tego, żeby do pracy przychodzili z uśmiechem na ustach. Dlatego jeśli po godzinach pracy będziesz miał ochotę na chwilę rozrywki, możesz skorzystać z naszego chill-roomu. Jeśli wolisz zagrać z przeciwnikiem, możesz wybrać piłkarzyki lub pingponga. W przeciwnym razie pozostanie Ci włączenie automatu do gier i wcielenie się w 8-bitowego bohatera Street Fightera.

Email
close slider

* pola wymagane